Kurumsal

Şirket Profili

 

“Tasarım, Mühendislik ve Müşavirlikte Uzmanlık”

 

 

PROKON Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş, PROKON – EKON Şirketler Grubunun genel tasarım, çoklu-disiplin mühendislik ve müşavirlik koludur. Grubun temelleri, şu anda Türkiye’de mühendislik ve müşavirlik alanında hizmet veren en büyük şirketlerden biri olan PROKON’un 1974 yılında inşaat mühendisi, Sn.Hasan Özdemir ve Sn.İsmail Salıcı tarafından kurulmasıyla atılmıştır. 

 

PROKON – EKON Şirketler Grubunun başlangıcından bu yana kurucuları kaliteye, mükemmelliğe, sürekli iyileşmeye ve müşterilerin beklentilerinin üzerinde hizmet vermeye büyük önem vermiştir ve tüm bunlar Grubun öz değerleri olarak önemini korumuştur. Oldukça tecrübeli profesyonellerden ve uzman mühendislerden oluşan ekibi müşteriler için sürekli olarak yenilikler getirmekte ve yeni teknolojik gelişmeleri kullanmaktadır.

PROKON – EKON Şirketler Grubu yurtiçi ve yurtdışındaki projelerini gerçekleştirmek amacıyla Avrupa, Japonya ve ABD’de çok sayıda özel teknoloji tedarikçisi ile işbirliği yapmış ve çok sayıda büyük, karmaşık ve zorlu projeyi başarıyla tamamlamıştır.

 

40 yıldan fazla tecrübesi ile PROKON – EKON Şirketler Grubu Entegre Endüstri Tesisleri, Altyapı ve Üstyapı İşleri ile İmalat ve Montaj İşleri için özellikle aşağıdaki alanlarda Anahtar Teslimi EPC (Mühendislik, Tedarik ve Yapım) Hizmeti sunmaktadır:

 

  • Enerji Üretimi
  • Çimento Fabrikaları
  • Şeker Fabrikaları ve
  • Demir & Çelik Tesisleri

Grup ayrıca Havaalanı & Askeri Tesislerin, Endüstriyel Binaların, Otel ve Turizm Komplekslerinin, Eğitim Binalarının, Spor Komplekslerinin ve Konutların yapımı konusunda da geniş bir tecrübeye sahiptir.  

 

PROKON, fizibilite aşamasından işletmeye kadar proje döngüsü boyunca garantili performans ile kaliteli ve kusursuz hizmet sunmakta ve müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda uzman teknoloji ve hizmet tedarikçilerini bir araya getirmektedir.

 

Bugün PROKON her zaman olduğu gibi tasarım, mühendislik ve müşavirlik işlerinde mükemmelliğe öncelik vermekte ve müşterilerinin vizyonunu gerçekleştirmeye devam etmektedir.