Alcomet Rolling Mill – 2 Tesisi Proje ve Mühendislik Hizmetleri

Alcomet Rolling Mill – 2 Tesisi Proje ve Mühendislik Hizmetleri


Yayınlarım
  • 0
  • Temmuz 17, 2022
Yer Shumen/BULGARİSTAN
Müşteri Alcomet Alüminyum Endüstrisi
Hizmetler Multi – Disiplin Mühendislik Hizmetleri
Tasarım Tipi Baz Tasarım, Detay Tasarım
Hizmet Başlangıç Tarihi 13.01.2017
Hizmet Bitiş Tarihi 20.09.2017
Proje Hakkında Bulgaristan’ın Shumen şehrindeki Alcomet AD’nin mevcut alüminyum üretim tesisinde yapılmış olan Soğuk Haddehane (Cold Rolling Mill) yatırımına ait konsept mimari, statik, altyapı ve elektrik topraklama projelerinin hazırlanması işin kapsamını oluşturmaktadır.

Bu binalar ile ilgili temel mühendislik bilgileri ve teknolojik projeler Alcomet tarafından Alman SMS firmasına yaptırılmış olup, bu projeler baz alınarak PROKON tarafından yapıma yönelik uygulama projeleri hazırlanmıştır.

Mimari, Çelik, Betonarme, Altyapı, Elektrik Topraklama projelerinin hazırlanacağı Rolling Mill-2 Binası 52 metre eninde, 300,4 metre boyunda, yaklaşık 22 metre yükseklikte 16.000 m2 kapalı alanı olan, içerde 55 ve 35 ton kapasiteli vinçler bulunan çelik bir yapı olarak tasarlanmıştır. Tasarımda Eurocode Bulgarian Annex teknik şartnameleri kullanılmıştır. Binanın 116 metrelik ilk bölümünde SMS tarafından hazırlanan teknolojik ekipmanlara ait temeller de PROKON tarafından tasarlanmıştır. .Binaya bitişik betonarme yapı olarak dizayn edilen kapalı alanı 125 m2 olan ve 17 metre yükseklikte bulunan Air Wash binası da kapsama ilave edilerek projelendirilmiştir.  İnşaat ihalesine esas teknik şartnameler, idari şartnameler, birim fiyat tarifleri, mimari ve inşaat malzemelerine ait metrajlar bu kapsamda hazırlanmıştır.