ESENLER SPOR KOMPLEKSİ Projesi

ESENLER SPOR KOMPLEKSİ Projesi


Yayınlarım
Yer İSTANBUL / TÜRKİYE
Müşteri İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Hizmetler Multi – Disiplin Mühendislik Hizmetleri (Mimari, Yapısal, Elektrik, Mekanik, Altyapı Mühendislik Hizmetleri)
Tasarım Tipi Temel Tasarım, Detay Tasarım
Hizmet Başlangıç Tarihi 13.03.2012
Hizmet Bitiş Tarihi 25.02.2015
İşbirliği Yapılan Firmalar BABCOCK BORSIG POWER

SIEMENS

Proje Hakkında Esenler Spor Kompleksi İstanbul Esenler Belediyesi sınırları içinde yer almakta olup Esenler ve Güngören halkına hitap etmesi planlanmıştır. Arsa alanı 39.388m2, inşaat alanı 40.178m2dir. Komplekste 25.000m2 peyzaj alanı projelendirilmiştir. Tribün katında seyirci kapasitesi standart seyirci 5.309 kişi, protokol seyirci 120 kişi olmak üzere toplamda 5429 kişidir.

Yapı Programı; Stadyum, Amatör Sporlar ve Otopark olarak üç bölümden oluşmaktadır. Bu üç bölüm tamamen birbirinden ayrı olarak kullanılabileceği gibi ayrı ayrı da işletilebilme olanağına sahiptir. Böylece işlevsel çeşitlilik ve bağımsızlıkla birlikte işletme masrafları da optimum çözümlere kavuşturulmuştur. Program oluşturulurken, özellikle stadyum bölümünde kamusal kullanım kolaylığı temel hedef olarak benimsenmiştir. Profesyonel beklentilerden çok kent içinde bir spor sosyal ortamı oluşturulması amaçlanmıştır.

Projede iki katta toplam 512 araçlık otopark düşünülmüştür. Bu iki kat tamamen bağımsız ikişer adet giriş/çıkışa sahiptir ve ayrı ayrı kullanılabilmektedir.